
Asmeninių finansų valdymas dažnai būna apipintas legendomis - teigiama, kad vienus dalykus tiesiog būtina daryti vardan šviesesnės ateities ar finansų susitvarkymo. Tiesa yra tokia, kad net kelis metus galima galvoti: nustosiu pirkti visokius saldumynus ir tikrai sutvakysiu savo piniginės problemas! Tačiau tais atvejais, kai saldumynai tesudaro menką tavo pajamų dalį (tarkime, 1 %) - derėtų susimąstyti, ar tikrai darote tai, ką reikia.
Dažniausiai geriau daryti tuos dalykus, kurie daro didžiausią įtaką, o ne visiškus menkniekius. Stengtis labiau su svarbiais dalykais, o ne tiesiog stengtis labiau. Pateikiame kelis pavyzdžius, kai pasirenkamas neteisingas požiūris į finansų valdymo sritį.
Problema: skolos grąžinimas
Tikslas: grąžinti skolą
Ką daro: derasi dėl palūkanų normų, sąlygų, ima papildomas paskolas pirmųjų padengimui
Ką reiktų daryti: mažinti išlaidas ir automatizuoti mokėjimus
Palūkanų normos derybos ar išmanus finansų valdymas skamba labai taktiškai, "kietai" ir gerokai įdomiau nei tiesiog taupymas, tačiau tiesa yra tokia - derybos lieka derybomis, o nekeičiant išlaidų bazės, skolos grąžinimas nebus lengvesnis. Todėl tiesiog reikia užsiveržti diržus, automatizuoti mokėjimus (išvengiant delspinigių ir kitų papildomų išlaidų) ir taip išmokėti skolas.
Problema: noras uždirbti daugiau
Tikslas: didinti pajamas
Ką daro: tobulina savo vizitines korteles, didina įkainius (pardavimo kainas) ir pan.
Ką reiktų daryti: sugalvoti KAIP uždirbti
Norint uždirbti, pirmiausia reikia idėjos. Dažnas lietuvis vietoj idėjų testavimo ir paieškos tiesiog laukia/tikisi, kad viena jų nukris tiesiai iš dangaus ir ši idėja bus pelninga visą likusį gyvenimą.
Dar blogiau, kai vietoje idėjų paieškos ir įgyvendinimo užsiimama prašmatniomis vizitinėmis kortelėmis, kainų keitimo sistemomis ir t.t.
PIGIAUSI GREITIEJI KREDITAI INTERNETU! DAUGIAU ČIA!
Problema: taupymas
Tikslas: taupyti
Ką daro: stebi palūkanų normas, sudarinėja biudžetus ir įvariais lenteles
Ką reiktų daryti: mažinti išlaidas, automatizuoti mokėjimus ir taupymo sprendimus, uždirbti daugiau
Juk taip būna - sugalvoji daugybę grandiozinių planų kaip taupysi/keisi gyvenimo būdą, tačiau tie planai netrukus patenka į šiukšlinę ir niekas po mėnesio / kelių / metų nepasikeičia.
Papraščiausias tiesioginis būdas turi tris žingsnius: 1. mažink išlaidas (taupyk), 2. uždirbk daugiau (nešvaistyk laiko beverčiams projektams ar veikloms, o ieškok idėjų) ir 3. optimizuok (automatizuok) mokėjimus (susiderink palūkanų kainas keliasi skambučiais, atsisakyk kai kurių neįperkamų dalykų kaip sporto klubo ir pan., ir tuomet visą procesą automatizuok ir pamiršk).
Problema: banko sąskaitos
Tikslas: atsidaryti banko sąskaitą ir ten investuoti
Ką daro: ieško papildomų fantastiškų sąlygų, premijų ir prizų, nuolat stebi palūkanų normas ir ieško geriausių pasiūlymų
Ką reiktų daryti: tiesiog atidaryti sąskaitą ir automatizuoti mokėjimus (taupymą)
Atrodo, kad labai apsimoka ieškoti geresnių indėlio sąlygų, juk skirtumas tarp 1 ir 2% metinių atrodo daug. Tačiau 1-2% per metus santaupose iš, pavyzdžiui, 12 000 litų per mėnesį duotų nei daug nei mažai - 10-20 litų. Turtuoliu netapsi ieškodamas kuo geresnių indėlių sąlygų - vietoje to susirask patikimą banką, automatizuok mokėjimus ir užsiimk veikla, kuri atneš realią naudą.
Šį straipsnį galima apibendrinti šiais žodžiais: dirbk su tokiais dalykais, kurie yra naudingi / pelningi bei svarbūs, o ne su viskuo ar juo labiau nereikšmingais dalykais.
Atsiliepimai (0)