Kaip apsaugoti save nuo kredito gavimo?
Tikriausiai esate girdėję situacijų, kad kito žmogaus vardu yra paimami kreditai ir nebegrąžinami, o visa atsakomybė krenta ant asmens. kurio duomenys yra nurodyti paskolos sutartyje. Tokiu sukčiavimo būdu yra nemažai išviliota pinigų iš paskolų teikėjų. Jeigu jūs esate susirūpinę savoduomenų saugumu ir manote, kad galėtų kažkas pasinaudoti jūsų duomenimis siekiant paimti paskolą jūsų vardu, tai būtinai vertėtų susimąstyti apie kredito neteikimo prašymą. Jūs galite pateikti oficialų prašymą Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijai nurodydami terminą, kuriam laikui norite, jog jums nebūtų teikiamas kreditas. Šis prašymas užkirstų kelią jūsų asmeninių duomenų panaudojimui neteisitiems veiksmams atlikti. Jeigu norite jaustis saugūs, o ir paskola jums artimiausiu metu nebus reikalinga, rekomenduojame pasinaudoti šiuo aspaugos būdu, nes kaip sakoma - atsarga gėdos nedaro.
Kokie gali būti delspinigiai negrąžinus paskolos?
Kiekvienas klientas, prieš skolindamasis, privalo įvertinti visą galimą riziką. Taip pat būtina žinoti svarbiausius įstatymų punktus, kurie reguliuoja santykius tarp paskolos gavėjo ir kreditoriaus. Vengiant ar tiesiog nebeįstengiant grąžinti kreditą, paskolos teikėjas turi visišką teisęskaičiuoti delspinigius/netesybas. Tačiau būtina atkreipti dėmesį į tai, kad delspinigiai/netesybos negali viršyti 0,05 proc. paskolos per dieną. Kreditorius negali skaičiuoti delspinigių pasitelkiant šią procentinę dalį ir tuo pačiu piršti klientui dar ir kažkokias netesybas ar kitus mokesčius. Viskas kas susiję su negrąžinimu t.y. delspinigiai bei netesybos, bendrai negali viršyti šios procentinės dalies. Tai numato Vartojimo kredito įstatymas, o jo laikytis turi tiek kreditorius tiek ir paskolos gavėjas. Laikui bėgant suma gali susidaryti nemaža, tad svarbiausia yra kuo greičiau įvykdyti savo įsipareigojimus tinkamai.
Kur kreiptis, jei nesutariu su paskolos teikėju?
Neretai tarp kreditoriaus ir kliento kyla ginčai, o nustatyti, kuris yra teisus - sudėtinga. Tiek viena, tiek antra pusė privalo laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų. Geriausias variantas sprendžiant tokius konfliktus - kreipimasis į priežiūros institucijas ar kredito arbitražą. Būtina žinoti, kad tiekvartotojai tiek ir paslaugų teikėjai turi savo teises, tačiau reikia nepamiršti, kad yra ir pareigos. Susiklosčius situacijai, kai nepavyksta ginčo išspręsti taikiai, yra pasitelkiama Lietuvos banko priežiūros institucija, kuri nagrinėja ginčus neteismine tvarka. Jei buvo pažeistos kliento teisės, galima kreiptis į vartotojų teisių apsaugos inspekciją. Jeigu kliento duomenys buvo panaudoti neteisėtams veiksmas atlikti, klientas gali kreiptis į asmens duomenų aspaugos inspekciją. Geriausia būtų ginčus su paskolos teikėju spręsti neteisminiu keliu, nes tik tokiu atveju sutaupysite nemažai pinigų.
Ar turiu teisę grąžinti paskolą anksčiau laiko?
Kiekvienas besiskolinantis privalo žinoti savo teises. Kiekvienas klientas, gavęs paskolą, turi teisę ją grąžinti anksčiau nustatyto termino. Anksčiau įstatymai ne taip akylai stebėjo kreditorių veiklą, todėl šiuo metu, jei klientas grąžina visą kreditą anksčiau, nei numatopaskolos sutartis, kreditorius privalo proporcingai perskaičiuoti palūkanas. Grąžinant anksčiau paskolą, jūs turite mokėti palūkanas tokias, kurios susidarė per tą laikotarpį, kai naudojotės paskolos teikėjo pinigais. Kreditorius neturi teisės reikalauti sumokėti visas palūkanas, kurios yra numatytos sutartyje už visą grąžinimo laikotarpį. Žinoma, jei vis dėlto paskolos teikėjas to reikalauja, jis daro neteisėtus veiksmus kliento atžvilgiu, todėl kreditas turi visišką teisę kreiptis į priežiūros institucijas, kad šios išspręstų susiklosčiusią padėtį.
Kodėl pirma paskola nebuvo suteikta nemokamai?
Kiekvienas asmuo, kuris dar niekada nebuvo pasiskolinęs iš greitųjų kreditų bendrovių, susigundo viliojančiu pasiūlymu - pirma paskola nemokamai. Šios akcijos dažniausiai yra suteikiamos naujiems klientams, kurie kreditoriaus paslaugomis naudojasi pirmą kartą. Žinoma,tokia paskola yra suteikiama ribotam laikotarpiui, kuris dažniausiai yra vienas mėnuo. Deja, pasitaiko atvejų, kad net ir pirmosios paskolos nemokamai negalima gauti Pasvarstykime kodėl. Atsakymas yra paprastas - jūs pavėlavote pasinaudoti pasiūlymu. Tai reiškia tik vieną - akcijos galiojimas pasibaigė. Čia lygiai tas pats kaip prekybos centruose, todėl nenustebkite jei tokiu pasiūlymu nespėsite pasinaudoti. Kita vertus, daugiau laiko skirkite paskolos teikėjo paieškoms, nes jeigu vienas kreditorius paskelbė šią akciją, tai didelė tikimybė, kad ir konkurentai pasiūlys tą patį, todėl nepatingėkite paieškoti, nes tikrai pirmą kreditą galite gauti nemokamai.
Kokią maksimalią paskolos sumą galiu gauti?
Visi ieškantys paskolos privalo žinoti tai, kad ne visada yra suteikiama tokia suma, kurią matote reklamose. Dažnai yra akcentuojama, kokia maksimalus kreditas gali būti suteikiamas klientui, tačiau nėra pabrėžiama, kad pirmam kartui tokios sumos niekas neduoda. Dažniausiaipirmosios paskolos suma yra 1000lt - tokią sumą nustato dauguma kredito bendrovių, tačiau yra ir kitų finansų įstaigų, kur ir tokios sumos niekas nesuteikia. Tačiau ieškant kredito reikėtų atkreipti dėmesį į savo galimybes - ar galite pasiūlyti užstatą? Kokios yra jūsų gaunamos pajamos? Kredito bendrovės turi griežtas sąlygas, tačiau bankai atsižvelgia į jūsų galimybes ir pagal tai nustato, kokia suma jums gali būti paskolinta. Pirmosios paskolos limitas yra nustatomas dažniauiai dėl paprastos priežasties - siekiant įsitikinti, ar skolas grąžinsite laiku rizikuojant tik minimaliausiai kaštais.
Atsiliepimai (0)