
Susigundęs greituoju kreditu (juos visus gali rasti čia), pirma įsitikink, ar būsi pajėgus jį grąžinti, nes juk pasiimti kreditą labai lengva - pakanka užsiregistruoti (sumokant nedidelį vienkartinį mokestį) ir nusiųsti SMS žinutę - ir pinigai jau beveik Tavo. Tačiau nederėtų pamiršti, kad kredito įmonės nori užsidirbti - greitojo kredito palūkanos kartais būna net labai aukštos.
Jei jau galutinai nutarei naudotis kredito įmonių paslaugomis, pateikiame tau kelis patarimus, kaip sumažinti galimą riziką:
1. Būtinai perskaityk visas kredito sutarties sąlygas. Jei Tau kyla klausimų ar yra neaiškumų - kreipkis į kredito įmonės darbuotojus arba konsultuokis su draugais/pažįstamais, kurie jau naudojasi kredito paslaugomis arba apie šias paslaugas žino daugiau
2. Saugok savo asmens dokumentus, nes jais gali pasinaudoti nesąžiningi žmonės ir paimti vieną ar daugiau kreditų be Tavo žinios. Tas pats galioja ir banko kortelių PIN kodams, internetinės bankininkystės prisijungimams ir kitiems duomenims, kuriuos tiesiog BŪTINA saugoti.
3. Jei paskolą jau tikrai imsi - būtinai tiksliai apskaičiuok, kokio dydžio paskolos Tau reikia. Niekada neimk perdaug ar per mažai, o būtent tiek, kiek reikia.
5. Laikykis pasiimtų kreditų mokėjimų grafiko ir niekada nevėluok. Taip apsisaugosi nuo delspinigių ar nereikalingų skolų.
6. Dažniausiai kredito įmonės savo internetiniuose portaluose nurodo ne palūkanų normą, o bendrą palūkanų sumą. Tai gali būti apgaulinga - nors pati palūkanų suma tėra keliolika litų, tačiau palūkanų norma už kelių savaičių kreditą siekia 5-10%, o tai - jau daug. Nepatingėk palyginti kredito kainų (tai gali padaryti čia).
7. Paskutinis patarimas - pasidomėk apie galimybę kreditą grąžinti ankščiau laiko. Jei kredito įmonė taip leidžia, o ir Tu turi galimybę - geriau paskolos ilgai nelaikyt ir išsimokėk iš anksto.
Atsiliepimai (0)