
Prasiskolinimas - dažniausiai pasitaikanti pasekmė negrąžinus paskolos. Retas susimąsto, kas jų laukia ateityje, o dalykų, kurie gali nutikti yra kur kas daugiau, nei manote. Kalbant apie prasiskolinimą, dažniausiai į paskolos liūną įklimpsta jokių pajamų negaunantys asmenys. Logiška, kad jei nėra jokių pajamų, tai ir skolos nėra iš ko grąžinti. Tačiau ši bėda dažniausiai pasitaiko todėl, kad nemažai žmonių bando savo finansines problemas išspręsti skolinantis toliau t.y. vienas kreditas padengia ankstesnį ir taip, kol nebelieka galimybės daugiau skolintis. Šis bruožas pasitaiko dažniausiai tarp viltį praradusių asmenų, kurie nebežino kaip kitaip išsikapstyti iš skolų. Šis sprendimas yra vienas žalingiausių asmens finansinei būklei, nes tokiu būdu ne tik, kad nebus išspręstos problemos, bet ir dar labiau jų prisidaroma. Verta gerai apgalvoti, ar skolinatės tam, kad grąžintumėte ankstesnes skolas, tikrai yra tinkamas sprendimas.
Toks būdas grąžinti ankstesnes skolas gali būti pražūtingas ir gali privesti prie iki teisminio paskolos išieškojimo. Tai yra procesas, kai paskolos teikėjas pasamdo skolų išieškojimo bendrovę, kad ši tvarkytų reikalus už patį kreditorių. Skolų ieškojimo tarnybos bendrauja su skolininku, veda derybas dėl galimo skolos grąžinimo nepasitelkinat jokių teisminių procesų. Dažniausiai yra bendraujama su skolininku tiesiogiai, telefonu ar susirašinėjant el. paštu. Iki teisminio skolos išieškojimo metu, skolininkas privalo padengti ir kreditoriaus išlaidas, kurias jis patyrė samdydamas šiuos specialistus paskolos reikalams tvarkyti.
Kreditoriui nepavykus susigrąžinti savo pinigų dažniausiai persikeliama į teismą. Teismo atveju iš skolininko yra bandoma prisiteisti visą skolą su visomis palūkanomis, delspinigiais beipatirtomis išlaidomis. Jeigu teismas nusprendžia skolą priteisti kreditoriaus naudai, tai teismas išduoda vykdomąjį raštą. Turint vykdomąjį raštą, paskolos teikėjas gali kreiptis į anstolį, kuris išieškotų skolą iš skolininko turto. Tokiais atvejais anstolis areštuoja skolininko banko sąskaitas bei turtą. Reikėtų pabrėžti, kad negrąžinus skolos nustatytomis sąlygomis, anstolis gali jūsų turtą parduoti ar perleisti jį paskolos teikėjui. Vykdomasis raštas įpareigoja skolininką grąžinti jame nustatytą sumą pinigų kreditoriui, tai yra reikalavimas, kurį nevykdžius, galima sulaukti skaudžių pasekmių.
Žinoma, reikėtų būti ramiems vien dėl to, kad niekam iš skolininkų negresia baudžiamoji atsakomybė, nes pinigų skolinimas yra civiliniai santykiai tarp paskolos gavėjo ir kreditoriaus. Žinoma, pasitaiko atvejų, kad sukčiavimo būdu yra bandoma išvilioti pinigus iš kreditoriaus pasinaudojus svetimais asmens duomenimis, tai jau yra laikoma baudžiamuoju nusižengimu. Įprastai, vengiant grąžinti skolą, vyksta teismo procesas, kuriame yra reikalaujama vykdomojo rašto tam, kad paskui būtų galima išieškoti skolą iš skolininko turto. Kaip jau minėta - baudžiamoji atsakomybė yra taikoma tik tokiais atvejais, jei siekiama gauti paskolą sukčiavimo būdu ir jį nėra grąžinama kreditoriui.
Atsiliepimai (0)