
Lietuvoje yra įprasta, kad apie kiekvieną situaciją, žmogų ar verslą yra kuriami mitai, todėl paskolos taip pat sulaukia visiškai nepagrįstų teiginių, kuriuos vadiname gandais. Kaip bebūtų –vartojimo kreditai ir jų teikėjai yra apkalbami tų pačių jų klientų ar tiesiog tų, kurie bijo naudotis jų paslaugomis. Kiekvienas mitas dažnai prasilenkia su elementaria logika, nes viską tiesiog galima paaiškinti remiantis vieša informacija. Šiame straipsnyje norėtume pateikti keletą mitų, kurie vyrauja apie kreditorius ir jų siūlomus greituosius kreditus ir žinoma – juos paneigti bei paaiškinti vien todėl, kad nesusidarytumėte klaidingos nuomonės, kuri kuriama paskalų nešiotojų.
Kreditų teikėjai daro ką nori ir niekas jų nekontroliuoja. Šis absurdiškas teiginys yra vienas populiariausių, kuris sklando mūsų visuomenėje. Kiekvienas paskolos teikėjas yra įpareigotas laikytis Vartojimo kredito įstatymo, o jų veiklą prižiūri Lietuvos banko priežiūros institucija, kuri sprendžia ginčus tarp klientų ir kreditorių ne teisminiu keliu. Žinoma, kaip ir daugelį kitų paslaugų teikėjų, taip ir šių veiksmus prižiūri vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Taigi sakyti, kad paskolos teikėjai yra nekontroliuojami yra mažu mažiausiai absurdiška.
Kreditą gali paimti bet kas mano vardu. Šis teiginys yra iš dalies teisingas, tačiau, kad viskas būtų taip, kaip teigiama, žmogui reikia duoti pašaliniam asmeniui savo asmens kodą, vardą ir pavardę, gyvenamosios vietos adresą, el. pašto paskyrą, prieigą prie el. bankininkystės sistemos ir t.t. tik tokiu atveju kažkas galėtų paimti paskolą jūsų vardu, todėl savo asmeninių duomenų dalinti bet kam nereikėtų. Jei kažkas paėmė jūsų vardu kreditą, tai dėl to esate tik patys kalti, jog nesugebate saugoti savo asmeninės informacijos.
Kreditai išduodami visiems paprašiusiems. Deja, kiekvienas kreditorius privalo laikytis asmens mokumo įvertinimo nuostatomis ir tik tada nuspręsti, ar jam paskola bus suteikiama. Nemažai norinčių pasiskolinti gauna neigiamą atsakymą vien dėl to, kad jų pajamos neleidžia prisiimti naujų įsipareigojimų.
Paskolų palūkanos yra 200 procentų. Šis teiginys yra klaidinantis. Pagal Vartojimo kredito įstatymą bendra vartojimo kredito kainos metinė norma negali viršyti 200 procentų. Tai nėra metinė palūkanų norma. Skaičiuojant teisingai, kiekvienas kreditorius negali imti didesnių nei 100 procentų metinių palūkanų.
Užtenka išsiųsti sms, kad gautum kreditą. Tikrai ne. Norint gauti paskolą internetu vien trumposios sms žinutės nepakaks. Jums reikės užsiregistruoti kreditoriaus puslapyje, pateikti asmeninę informaciją, pateikti paraišką paskolai gauti, patvirtinti paskolos sutartį ir kt. Šis teiginys ir labiau tik kaip reklaminis, nes jokiu būdų niekas jums neskolins pinigų tik išisuntus sms žinutę.
Atsiliepimai (0)