Kai užsimanome padaryti kuo daugiau darbų, dažniausiai tiesiog bandome dirbti ilgiau arba atliekame kelis darbus vienu metu (multitask'iname). Nors šie būdai puikiai veikia trumpuoju laikotarpiu, ilguoju, deja, baigiasi aukštu streso lygiu, prasta nuotaika ir sumažėjusiu realiu produktyvumu.
Produktyvumas skaičiuojamas ne užimtumu, o realiu darbo rezultatu - kiek išties padarome, ne kiek prasėdime laiko. Svarbiausia - išmokti neeikvoti laiko neproduktyviems darbams - tuomet liks laiko rimtesniems dalykams ar tiesiog turėsi daugiau laisvo laiko.
Produktyvumas susideda iš 5 dalių: darbo organizavimo, požiūrio į darbą, darbų delegavimo, informacijos integracijos ir produktyvumo sistemų panaudojimo. Jei įsisavinsi šias dalis, kasdien galėsi padaryti daugiau ir pasieksi geresnius rezultatus.
NEMOKAMAS KREDITAS INTERNETU! DAUGIAU ČIA...
Darbo organizavimas
Pirmasis žingsnis norint dirbti produktyviau, yra pilnai sutvarkyti savo darbinę aplinką taip, kad ji tik padėtų kuo geriau ir produktyviau atlikti darbus, o ne priešingai - trukdytų. Netvarkingas stalas ir stalčiai pailgina laiką, kurį tu ieškai reikalingų dokumentų ar kokio priminimo lapelio, vietoje to, kad darytum naudingą ir pelningą veiklą. Tas pats galioja ir e-pašto sistemoms bei kompiuteriams.
Taip pat labai svarbu stebėti, kur praleidi visą savo darbo laiką. Yra daug įrankių, kuriuose galima susižymėti praleidžiamą laiką, o tuomet nesunku surasti, kur vis gi daugiau laiko iššvaistoma, ties kuriais nereikšmingais darbais daugiausia "užsižaidžiama", kiek laiko atima trukdymai ir dėmesio atitrūkimai. Tokios priemonės padeda pastebėti multitask'inimą.
Taip pat svarbu atrasti patį efektyviausią asmeninį darbo laiką. Kai kurie žmonės geriausiai dirba iš ryto, kitiems geriau popiet ar net vakare. Kai surandi sau tinkamiausią laiką, svarbiausius darbus ir susitikimus planuok būtent tai valandai, t.y. kai dirbi geriausiai.
Požiūris į darbą
Kitas žingsnis gerinant produktyvumą - požiūris į darbą. Asmeninė motyvacija - labai svarbi. Sužinok, kas motyvuoja tave dirbti geriausiai - ir tuomet sukurk tai atitinkančią aplinką. Jei tai pavyks - pajausi ypatingą produktyvumą ir galėsi pasiekti įspūdingų rezultatų.
Jei nori patekti į šią ypač produktyvią būseną, taip pat labai svarbu atsikratyti visų trukdžių. Susikurk metodą, kaip jų išvengti ir tuomet sumažinsi streso lygį ir gerokai lengviau galėsi susikaupti. Mažesnis streso lygis taip pat leis jausti daugiu teigiamų emocijų, todėl vėlgi bus lengviau pasiekti ypatingą produktyvumą.
Asmeninė nuostata taip pat svarbi. Mąstyk teigiamai, imkis (kad ir mažų) žingsnelių produktyvumo didinimui. Tai suteiks papildomos motyvacijos, nes tikėsi, kad gali dirbti geriau!
Atsiliepimai (0)